מבערי Saacke

 

 

 

העלאת המודעות הסביבתית הביאה לעלייה במגבלות הפליטה המעוגנות בחוק בשנים האחרונות. על מנת לעמוד במגבלות החדשות, ספקי כוח חשמל ושירותים עירוניים רבים צריכים בדחיפות לבצע מודרניזציה במפעלים הקיימים או לבנות בתי חרושת ומפעלים חדשים בהתאם לרגולציה. חברת Saacke בעלת ידע וניסיון טכנולוגי עתיר ומוכח שמאפשר לשדרג מפעל לקידמת הטכנולוגיה, ובכך לצמצם פליטות גזי חממה וניצול חכם ויעיל של צריכת האנרגיה במפעל.

 

שילוב של מערכות חום וחשמל בבתי חרושת פועלות בצורה יעילה יותר מאשר בבתי חרושת המייצרים חשמל בלבד: ניצול האנרגיה בדלק הוא כעת 85%, לעומת 40% בעבר, זה מקטין באופן משמעותי פליטת CO2 כתוצאה מכך.

 

כאשר מדובר בדוודים ובמערכות חימום, Saacke מציעה יעילות גבוהה, פליטות גזי חממה נמוכים ופתרונות אמינים. ל-Saacke הגרמנית יש את היכולת להזין את המבער בדלקים סטנדרטיים ויותר מ-50 דלקים מיוחדים המשומשים עבור הבעירה.

 

כל מי שמפעיל מערכות חימום במפעלי תעשייה, מתקני ייצור ובמתקני הסקה מרכזיים של מבנים גדולים, זקוק לאספקה של חום או קיטור. בנוסף, אמינות תפעולית גבוהה וזמינות הן קריטיות, וזה מה שהופך את הבחירה ב-Saacke לקלה. עם טווח מודולרי רחב, מערכות החימום של- Saacke יעילות במיוחד לספק זמינות גבוהה. יתר על כן, מערכות בעירה בעלות ריכוזי גזי פליטה נמוכים (low-NOx) שפותחו על יד החברה מבטיחות ערכי פליטה מינימליים.

 

יחודיות מבערי Saacke

 

 

Saacke מציעה פתרונות טכניים אידיאליים לדודי קיטור (אידוי רטוב, אדים רוויים, אדים מחוממים), דודי מי הסקה (בלחץ נמוך, בלחץ גבוה) ובתנורי שמן תרמי. כל המבערים הינם בטווח קיבולת מ 250KW - 100MW.

 

חברת שקד אנרגיה הינה הנציגה הבלעדית של חברת Saacke לה ניסיון עשיר ורב שנים בדודי צינור מים, דודי צינורות אש, דודי שמן תרמי ומבערי תהליך (RTO,RCO). חברת Saacke קובעת סטנדרטים בטכנולוגיה חימום עבור כל סוגי הדוודים.

 

טכנולוגיית גביע סובב

 

 

מבער גביע סובב (Rotary Cup) יוצר שובל של דלק על ידי כוח צנטריפוגלי של סיבוב הגביע (RPM). על ידי מתן לחץ אוויר גבוה לשובל הדלק נוצר רסס של דלק דק מאוד אשר מקנה בעירה טובה. המאפיין הדומיננטי ביותר של מבער גביע סובב הוא הדרך של האדפטציה שלו לדלקים כבדים (מזוט). שלא כמו מבער בלחץ (דיזה) בעל פיה קטנה הנוטה להיסתם, מבער גביע סובב משתמש בגביע עם חורים רחבים יותר, כלומר המבנה של מבער גביע סובב מאבטח את המבער מחנק. לפי מאפיין זה, מבער גביע סובב מסוגל "לירות" דלק בעל צמיגות גבוהה כמו מזוט (HFO). יתר על כן, מבער גביע סובב מנצל את הכוח הצנטריפוגלי עבור אוטומיזציה, כלומר מבער בלחץ גבוה הוא חסר באטומיזציה. לחץ נמוך של מבער גביע סיבוב הוא בטוח לשימוש כאשר יש דליפה מן הצנרת.

 

לשקד אנרגיה יש את הפתרונות והיכולות לשרוף את כלל החומרים בעלי ערך קלורי מסויים ולתת מענה לתוצרי לוואי של החברות על מנת לחסוך עבורם עלויות פינוי פסולת ולהפיק אנרגיה מהפסולת הנ"ל. דוגמאות לתוצרים בעלי ערך קלורי שאנו בשקד אנרגיה מסוגלים לשרוף הם מגוונים מאוד החל משומן בע"ח (Animal fat), שומנים ממוחזרים, Biogas ועד שבבי עץ.

 

לצפייה בסרטון המסביר כיצד עובדת טכנולוגיית גביע סובב לחץ כאן

 

יתרונות של מבערי גביע סובב על פני מבערי דיזה

  

 מבערי דיזה מבערי גביע סובב
בעייתיים בעבודה במזוט ובדלק לא איכותיהתאמה וסובלנות גם לדלקים באיכות ירודה (HFO) כגון מזוט
טווח כיבויים והדלקות מוגבל, עד 1:4 עקב יכולת נמוכה לכוון את צורת הלהבהטווחי כיבויים והדלקות גבוהים ביותר, עד 1:10 הודות לגמישות בצורת הלהבה שניתן להשיג
מצליחים לעמוד רק בחלק מן הדרישות של איכות הסביבהעומדים בתקני איכות הסביבה – רמת פליטות נמוכה
החלפת דיזות ורכיבים נוספים נדרשתמבער דואלי – עבודה בדלקים שונים ללא צורך בהחלפת רכיבים
טמפ' דלק נדרשת גבוה יחסית (°100-°110)טמפ' דלק נדרשת נמוכה יחסית (°80-°85) – התמודדות טובה יותר עם הצמיגות של המזוט
לחץ הדלק הנדרש גבוה יחסית (20 בר)לחץ הדלק הנדרש נמוך יחסית (3.5 בר)
צריכת החשמל גבוהה באופן משמעותיצריכת החשמל נמוכה באופן משמעותי
רגישים מאוד – חלקיקים שונים גורמים לסתימה בדיזה דבר היכול לגרום לעצירה מוחלטת והוצאת כספיםאינם רגישים לכמויות נמוכות של מים וחלקיקים בדלק
הדיזות דורשות את החלפתן אחת לשנהגביע המבער עמיד לאורך שנים, בתחזוקה יומיומית פשוטה
מעוצבים לייצור המוני ושבלונימעוצבים ומיוצרים בהתאם לדרישות הדוד והלקוח, אדפטציה לצרכי הלקוח וסוג הדלק
לא ניתן לעבוד עם יותר מסוג אחד של דלק או גזניתן לעבוד בתמהיל של מספר דלקים וגזים בו זמנית
מעט זולים יותר ברכישה, אך בזבזניים יותר בתפעוליעילים וחסכוניים לטווח הארוך