טכנולוגיית גביע סובב                                     

 

 

כאשר מדובר בדוודים ובמערכות חימום, Saacke מציעה יעילות גבוהה, פליטות גזי חממה נמוכים ופתרונות אמינים. ל-Saacke הגרמנית יש את היכולת להזין את המבער בדלקים סטנדרטיים ויותר מ-50 דלקים מיוחדים המשומשים עבור הבעירה.

 

Saacke מציעה פתרונות טכניים אידיאליים לדודי קיטור (אידוי רטוב, אדים רוויים, אדים מחוממים), דודי מי הסקה (בלחץ נמוך, בלחץ גבוה) ובתנורי שמן תרמי. כל המבערים הינם בטווח קיבולת מ 250KW - 100MW.

 

חברת שקד אנרגיה נציגתה הבלעדית של חברת Saacke בעלת ניסיון עשיר ורב שנים בדודי צינור מים, דודי צינורות אש, דודי שמן תרמי ומבערי תהליך (RTO,RCO). חברת Saacke קובעת סטנדרטים בטכנולוגיה חימום עבור כל סוגי הדוודים.

 

טכנולוגיית גביע סובב

 

מבער גביע סובב (Rotary Cup) יוצר שובל של דלק על ידי כוח צנטריפוגלי של סיבוב הגביע (RPM). על ידי מתן לחץ אוויר גבוה לשובל הדלק נוצר רסס של דלק דק מאוד אשר מקנה בעירה טובה. המאפיין הדומיננטי ביותר של מבער גביע סובב הוא הדרך של האדפטציה שלו לדלקים כבדים (מזוט). שלא כמו מבער בלחץ (דיזה) בעל פיה קטנה הנוטה להיסתם, מבער גביע סובב משתמש בגביע עם חורים רחבים יותר, כלומר המבנה של מבער גביע סובב מאבטח את המבער מחנק. לפי מאפיין זה, מבער גביע סובב מסוגל "לירות" דלק בעל צמיגות גבוהה כמו מזוט (HFO). יתר על כן, מבער גביע סובב מנצל את הכוח הצנטריפוגלי עבור אוטומיזציה, כלומר מבער בלחץ גבוה הוא חסר באטומיזציה. לחץ נמוך של מבער גביע סיבוב הוא בטוח לשימוש כאשר יש דליפה מן הצנרת.

 

לשקד אנרגיה יש את הפתרונות והיכולות לשרוף את כלל החומרים בעלי ערך קלורי מסויים ולתת מענה לתוצרי לוואי של החברות על מנת לחסוך עבורם עלויות פינוי פסולת ולהפיק אנרגיה מהפסולת הנ"ל. דוגמאות לתוצרים בעלי ערך קלורי שאנו בשקד אנרגיה מסוגלים לשרוף הם מגוונים מאוד החל משומן בע"ח (Animal fat), שומנים ממוחזרים, Biogas ועד שבבי עץ.

 

לסרטון המסביר על עקרון פעולת גביע סובב, לחץ כאן 

 

 

Saacke Gas Burner

 

לברושור בקרת חמצן, לחץ כאן

 

לברושור דלקים נוזליים מיוחדים, לחץ כאן

 

למצגת איבודים וחיסכון, לחץ כאן

 

 

 יתרונות של מבערי גביע סובב על פני מבערי דיזה

 

 

 מבערי דיזה   

 מבערי גביע סובב
בעייתיים בעבודה במזוט ובדלק לא איכותי                                                                 התאמה וסובלנות גם לדלקים באיכות ירודה (HFO) כגון מזוט
טווח כיבויים והדלקות מוגבל, עד 1:4 עקב יכולת נמוכה לכוון את צורת הלהבהטווחי כיבויים והדלקות גבוהים ביותר, עד 1:10 הודות לגמישות בצורת הלהבה שניתן להשיג
מצליחים לעמוד רק בחלק מן הדרישות של איכות הסביבה עומדים בתקני איכות הסביבה – רמת פליטות נמוכה
החלפת דיזות ורכיבים נוספים נדרשתמבער דואלי – עבודה בדלקים שונים ללא צורך בהחלפת רכיבים
טמפ' דלק נדרשת גבוה יחסית (°100-°110)טמפ' דלק נדרשת נמוכה יחסית (°80-°85) – התמודדות טובה יותר עם הצמיגות של המזוט
לחץ הדלק הנדרש גבוה יחעי(20 בר)לחץ הדלק הנדרש נמוך יחסית (3.5 בר)
צריכת החשמל גבוהה באופן משמעותיצריכת החשמל נמוכה באופן משמעותי
רגישים מאוד – חלקיקים שונים גורמים לסתימה בדיזה דבר היכול לגרום לעצירה מוחלטת והוצאת כספיםאינם רגישים לכמויות נמוכות של מים וחלקיקים בדלק 
הדיזות דורשות את החלפתן אחת לשנהגביע המבער עמיד לאורך שנים, בתחזוקה יומיומית פשוטה
מעוצבים לייצור המוני ושבלונימעוצבים ומיוצרים בהתאם לדרישות הדוד והלקוח, אדפטציה לצרכי הלקוח וסוג הדלק
לא ניתן לעבוד עם יותר מסוג אחד של דלק או גזניתן לעבוד בתמהיל של מספר דלקים וגזים בו זמנית
מעט זולים יותר ברכישה, אך בזבזניים יותר בתפעול

יעילים וחסכוניים לטווח הארוך