התקנת דוודי הקיטור; שלב אחר שלב

 

חברת לדיקו גרין אנרג’י ושקד אנרגיה סיימו בשבוע שעבר את תהליך בניית חדר האנרגיה במפעלי חברת CHS ישראל באשדוד בו הותקנו שני דוודי הקיטור בטכנולוגיית צינורות עשן מתוצרת בוש (BOSCH) גרמניה. כל דוד מסוגל להפיק עד 80 טון קיטור/שעה כאשר צינורות דודי העשן שהותקנו במקום הינם הגדולים ביותר בישראל.

 

התהליך הארוך החל עם הגעת שני הדוודים לנמל חיפה. לאחר פריקתם הם הועמסו על גבי מובילים מיוחדים ובשעת לילה החל לעשות את דרכם עד לאזור התעשייה באשדוד. במהלך נסיעתם שערכה למעלה משבע שעות – נסגרו נתיבים בכביש 6. עם שחר הגיעו הדוודים למפעלי CHS ישראל.

 

לאחר הכנסתם לתוך תחומי המפעל, החל השלב השני: העברתם למשטח מיוחד שהוכן עבורם. השלב השלישי החל עם בניית חדר אנרגיה ייחודי ומודרני הכולל קווי גז טבעי לדוודים על פי דרישות מכון התקנים.

 

לכל דוד הותקנו שני מבערים דו דלקיים מתוצרת חברת SAACKE המותאמים לעבודה במזוט וכמו כן גם בגז טבעי. בנוסף לכך הותקן בכל דוד חסכן (אקונומייזר) המוריד את טמפרטורת גזי הפליטה ומעלה את נצילות הדוודים ל-95%, מספר מרשים וגבוה מאוד. נצילות זו מביאה לחיסכון של מאות אלפי שקלים בשנה למפעל.

 

הדוודים מסוגלים לעבוד עם מבער אחד בכל פעם ובאמצעות כך להשיג יחס עבודה גבוה במיוחד עם מינימום של 4 טון קיטור/שעה. מערכת הקיטור הותקנה עם מערכת בקרה חכמה, המאפשרת קבלת מידע תוך מעקב רציף אחר כל הנתונים. המערכת אף אוספת סטטיסטיקה של ההפעלות, שעות העבודה וצריכות חריגות – ומשדרת אותם למרכז בקרה בגרמניה המנטר את פעולתו התקינה של הדוד.בבניית חדר האנרגיה לקחה חלק גם חברת גליל הנדסה.

 

צפו בתהליך המלא: שלב אחר שלב