“זו גאווה לסיים תהליך כה מורכב בצורה מרשימה”

 

בהרמת כוסית חגיגית במפעל המזון CHS למוצרי סויה שבאשדוד, נחנכו שני דוודי קיטור חדשים בטכנולוגיית צינורות עשן שיהיו הגדולים מסוגם בישראל. הדודים מסוגלים להפיק 80 טון קיטור, גובהם 9 מטרים והם מותאמים לעבודה במזוט ובגז טבעי. עלותה הכוללת של העסקה נאמדת ב-2 מיליון יורו.

בדוודים, אשר יובאו ישירות מגרמניה דרך חברת לדיקו הנציגה בישראל של חברת BOSCH, הותקנו רכיבים להגברת נצילות המערכת אשר צפויים להביא לחסכון של מאות אלפי שקלים בשנה. באירוע נכחו נציגי BOSCH העולמית, לדיקו, CHS ישראל, SAACKE (יצרני המבערים שמותקנים על הדוד) ושקד אנרגיה.

 

 

 

שרי ניר מנכ”לית לדיקו גרין אנרג’י הגיבה באירוע: “אני שמחה להשלים תהליך ארוך ומורכב עם CHS ולחנוך חדר אנרגיה מהמתקדמים בארץ היום. המעבר לגז טבעי מביא מפעלים רבים לרכישה שלמבערים חדשים אולם במקרים רבים כמו CHS, המהלך הנכון הוא רכישת דודים חדשים בנצילות גבוהה אשר מביאים לחסכון משמעותי כבר היום בשימוש במזוט”.

 

הדוודים מסוגלים לעבוד עם מבער אחד בכל פעם וכך להשיג יחס עבודה גבוה במיוחד (מינימום של 4 טון קיטור/שעה). כמו כן במערכת הקיטור הותקנה מערכת בקרה “חכמה” המאפשרת מעקב רציף אחר כל הנתונים. בנוסף לכך המערכת אוספת סטטיסטיקה של הפעלות, שעות עבודה, צריכות חריגות ומשדרת למרכז בקרה בגרמניה המנטר את פעולתו התקינה של הדוד.

 

 

אילגן קראמאן, מנהל שירות בוש תרמו, התייחס אף הוא לפרויקט ואמר במהלך האירוע: “בוש שמחה וגאה לקחת חלק בפרויקט כזה בישראל. לדיקו ושקד הם שותפות שלנו ואנחנו רואים את התוצאות של שיתוף הפעולה הזה. אני יודע ש-CHS עקבו מקרוב אחר התהליך ואני בטוח שהם יפיקו מהדוודים הללו את המיטב”.

 

יורם רוקי, מנכ”ל שקד אנרגיה: “אני רוצה להודות לכל מי שלקח חלק בפרויקט. כל עובדי שקד אנרגיה התגייסו כדי להגיע לתוצאה שאנחנו רואים כאן. מדובר בתהליך מורכב מאוד בגלל היותו ייחודי, ואני חושב שזו דוגמה למקצועיות שלנו ושל כל השותפים שלנו”.