דודי הקיטור של BOSCH מפחיתים פליטות של גזים מזהמים (Co²) ב-15%

 

חברת המזון (Hans Henglein und Sohn) בגרמניה, המפתחת מוצרי תפוחי אדמה, התקינה במפעל שלה מערכת דודי קיטור חדשה של BOSCH לטובת קבלת נתונים חיוביים וידידותיים יותר לסביבה. החברה קיבלה סובסידיות אטרקטיביות מבנק הפיתוח הממלכתי KfW בהיקף של 30%  לטובת שימוש ברכיבים המשפרים יעילות והפחתת CO2.

 

 

 

במערכת של BOSCH מרכיבים שמגבירים יעילות, כמו - מחליפי חום, המשיגים תוצאות חיוביות במיוחד של חיסכון בפליטת הדלק וה- CO2, ברמה של 15%. בעוד שרמת היעילות של הדודים הישנים ללא economiser הייתה בסביבות 85%,  כעת, דוד הקיטור החדש של BOSCH משיג מעל 100% בזכות יעילות וטכנולוגיית עיבוי. דודי הקיטור מדגם  UL-S של BOSCH מתוכננים מתוך מחשבה על השגת יעילות אנרגטית גבוהה. תא הבעירה נדיב בגודלו ושילוב הדודים והמבערים האופטימליים מאפשרים ערכי NOx נמוכים במיוחד. מהבחינה הזו, הדוד נמצא הרבה מתחת לגבולות החוק הנוכחיים והעתידיים בגרמניה ומפחית את פליטת ה- NOx בכ-35% בהשוואה לקודמיו.

 

יישומי תעשיה 4.0 תורמים תרומה חשובה לשיפור יעילות האנרגיה במהלך ההפעלה. השילוב של העוזר הדיגיטלי Bosch MEC Optimize מקל על תכנון תחזוקה עתידית, טיפול בתקלות ושיפור היעילות במהלך העבודה. אלגוריתמים חכמים אוספים ומעבדים את נתוני ההפעלה ויחד עם נתוני המים,  ניתן להעריך את מצב מרכיבי המערכת ולתכנן תחזוקתם בהתאם. הפסדי אנרגיה כמו גם פליטות גבוהות יותר, מתגלים על ידי העוזר הדיגיטלי באופן מידי והוא בתגובה מעביר למפעיל המלצות לפעולות ושיפור.

 

עם יעילות ואינטליגנציה, מערכת הדודים החדשה של BOSCH מייעלת תהליכים ועוזרת להפחית את רמת ה CO2 באופן משמעותי.

 

לדבריו של  Norbert Henglein - managing director " עבורנו, נושא הידידות הסביבתי ממלא תפקיד מרכזי, אותו אנו משפרים ללא הרף עם התקנות חסכוניות באנרגיה ושקיפות."